Doğal Parfüm Seti / Orman
Doğal Parfüm Seti / Orman
Doğal Parfüm Seti / Orman

Doğal Parfüm Seti / Orman

Orman ve buhur kokularına hafif çiçeksi ve narenciye notaları ekleyebileceğiniz, oranlarını değiştirip kendinize özel kokular yaratabileceğiniz sabit ve uçucu yağlardan oluşur.

KOKU TAŞI hediyelidir.

 

Set içeriğindeki ürünlerin aşağıdaki isimlerine tıklayarak ürün açıklamalarına ulaşabilirsiniz;

Jojoba Yağı 50 ml

Bergamot Uçucu Yağı 10 ml

Vetiver Uçucu Yağı 4 ml

Itır Uçucu Yağı 10 ml

Akgünlük Uçucu Yağı 10 ml

Ylang ylang Uçucu Yağı 10 ml

 

 

 

 

 

Jojoba Yağı: Jojoba bitkisinin çekirdeklerinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiştir. Sabit Yağdır. Yüz veya vücutta direkt kullanılabilir.

Ingredients: Simmondsia Chinensis Seed Oil

Bergamot Uçucu Yağı: Bergamot kabuğundan soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Bergamot uçucu yağı içerir.

Ingredients: Citrus Bergamia Peel Oil

Vetiver Uçucu Yağı: Vetiver bitkisinin köklerinden distilasyon yöntemiyle elde edilmiştir. Yüzde veya vücutta nemlendirici olarak, sabit yağlarla seyrelterek yeterli miktarda uygulayınız, direkt uygulamayınız. 

Ingredients: Vetiveria Zizanoides Root Oil

Itır Uçucu Yağı: Itır bitkisinden distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Itır uçucu yağı içerir.

Ingredients: Pelargonium Graveolens Oil

Akgünlük Uçucu Yağı: Akgünlük ağacının reçinesinden distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Akgünlük uçucu yağı içerir.

Ingredients: Boswellia Serrata Oil 

Ylang ylang Uçucu Yağı: Ylang ylang çiçeklerinden distilasyon yöntemiyle elde edilmiştir. Yüzde veya vücutta nemlendirici olarak, sabit yağlarla seyrelterek yeterli miktarda uygulayınız, direkt uygulamayınız. 

Ingredients: Cananga odorata flower oil

 

Uygulama Notları: Jojoba yağı (Sabit Yağ) içerisine toplamda %2 (20 damla) Uçucu yağlardan eklenip karıştırılarak kullanılabilir. Çocuklarda kullanım için uçucu yağ oranını yarıya düşürünüz. Güneşe çıkmadan önce uygulamayınız.

 

SABİT (TAŞIYICI) YAĞLAR ;

Bitkinin meyve, tohum ve çekirdeğinden, sıcak ya da soğuk presleme yöntemi ile elde edilir. Sıcak yöntemde, yağdaki vitamin, mineral ve diğer sağlığa yararlı maddelerin yok olması sebebiyle soğuk presleme tercih edilir. Soğuk pres yağlar daha yüksek nitelikli ve daha yüksek oranda etken madde içerir. 

ESANSİYEL (UÇUCU) YAĞLAR;

Milattan önce 3000 yılından beri bilinen, tıpta, alternatif tedavide ve kozmetikte kullanılan, bitkilerden buhar distilasyonu ve press yöntemi ile elde edilen esansiyel yağlardır. Bitkilerin çiçek, meyve, kabuk, yaprak, kök, reçine ve odun kısımlarından elde edilebilir. Bitkinin kendinden 100 kat daha güçlü etkilere sahiptir. Bir damlası bile hormonları uyaracak kadar kuvvetlidir. Literatürler ışığında, bir uzmana danışarak oranlarda  kullanılmalıdır. Esansiyel yağlar gözle temas ettirilmemelidir. Hamile ve bebeklerde dikkatli kullanılmalıdır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR