ORGAMYRA KOZMETİK Ürün Gönderim Prosedürü

Online mağazadan satın aldığınız Rosece marka ürünler ‘’3 iş günü’’ içinde, Hammadde kategorisindeki ürünler ‘’7 iş günü’’içinde kargo şirketine teslim edilmektedir. Havale yöntemi ile ödeme yapılan siparişlerde bu süre ödeme yapılan günden itibaren başlar.

 

Siparişleriniz, markamızın doğaya daha az zarar verme politikası gereği, plastiksiz ve kargo poşetsiz olarak kutu içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Kargo teslimi sonrasında bilgimiz dışında, şubelerinde uygulanabilen prosedürler doğrultusunda, kargo şirketleri tarafından poşetleme yapılabilir.

 

Siparişiniz kargo şirketinin kuryesine teslim edildikten sonra kargo şubesinde işleme alınır ve bu işlem sonrasında takip numarası sisteme yansır. Aynı zamanda SMS ile kargonuzun yola çıktığı bilgisi size ulaşır. Üyeliğinizle birlikte online mağazamızdan ya da gelen SMS ile birlikte kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

 

Siparişiniz kargo şirketine teslim edildiği andan itibaren, teslimat süresi şirketimizden bağımsız olarak kargo şirketlerinin şube dağılımı ve adresinizin ulaşım koşulları dahilindedir.

 

 

ORGAMYRA KOZMETİK Ürün İade Prosedürü

 

Rosece online mağazasından satın aldığınız ürünleri, ‘’istisnai ürünler hariç’’ kullanılmamış, naçılmamış olması ve orijinalliğinin bozulmamış olması şartıyla teslim aldıktan sonra 14 gün içinde gerekçesi ile birlikte iade edebilirsiniz. İadelerde kargo ücreti müşteriye aittir. Şirketimizde alıcı ödemeli olarak gelen kargolar kesinlikle kabul edilmemektedir. 

 

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak gerekçesi ile birlikte müşteri hizmetlerine mail ile ([email protected]) ve gerekli hallerde görselleri ile iletilmelidir. Gerekçesinin kabulü halinde tüketiciye yazılı olarak ürünün iade alınacağı bilgisi iletildikten sonra iade işlemi başlatılabilir.

 

İade süresi tüketiciye malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tüketici tarafından karşılanarak kargoya verilmelidir. Alıcı ödemeli iade kargolar kabul edilmez.

 

14 günlük iade süresi içerisinde, ambalajı açılmış, koruma bandı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş veya herhangi bir nedenle zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

 

İade gelen kargolar kayıt altında açılır. Üründe veya orijinal ambalajında açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

 

İade halinde; satın alınmış ürünle birlikte, satın alma koşulu dahilinde kazanılmış indirimler, kampanyalar, kargo indirimleri, hediye ürün, tester ürün vb kazanılmış haklar da iade edilmelidir. İade edilemez hakların bedeli toplam iade bedelinden düşerek tüketicinin hesabına yansıyacaktır. 

 

Orgamyra Kozmetik’e  ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

 

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü bankanın kendi prosedürü ile yapılmaktadır.

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz.