ORGAMYRA KOZMETİK Ürün Gönderim Prosedürü

Online mağazadan satın aldığınız Rosece marka ürünler ‘’3 iş günü’’ içinde, Hammadde kategorisindeki ürünler ‘’7 iş günü’’içinde kargo şirketine teslim edilmektedir. Havale yöntemi ile ödeme yapılan siparişlerde bu süre ödeme yapılan günden itibaren başlar.

 

Siparişleriniz, markamızın doğaya daha az zarar verme politikası gereği, plastiksiz ve kargo poşetsiz olarak kutu içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Kargo teslimi sonrasında bilgimiz dışında, şubelerinde uygulanabilen prosedürler doğrultusunda, kargo şirketleri tarafından poşetleme yapılabilir.

 

Siparişiniz kargo şirketinin kuryesine teslim edildikten sonra kargo şubesinde işleme alınır ve bu işlem sonrasında takip numarası sisteme yansır. Aynı zamanda SMS ile kargonuzun yola çıktığı bilgisi size ulaşır. Üyeliğinizle birlikte online mağazamızdan ya da gelen SMS ile birlikte kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

 

 

Siparişiniz kargo şirketine teslim edildiği andan itibaren, teslimat süresi şirketimizden bağımsız olarak kargo şirketlerinin şube dağılımı ve adresinizin ulaşım koşulları dahilindedir.

 

 

ORGAMYRA KOZMETİK Ürün İade ve Değişim Prosedürü
Tüketici hakları iade koşulları çerçevesinde; 
Rosece online mağazasından satın aldığınız ürünleri, ‘’istisnai ürünler hariç’’ kullanılmamış, açılmamış olması ve orijinalliğinin bozulmamış olması (tekrar satılabilir halde) şartıyla teslim aldıktan sonra 14 gün içinde gerekçesi ile birlikte iade ya da değişim işlemi yapabilirsiniz. İadelerde şirketimize gönderilen paketin kargo ücreti müşteriye aittir. Şirketimizde alıcı ödemeli olarak gelen kargolar kesinlikle kabul edilmemektedir. Hammadde kategorisindeki ürünler ve Kampanyalı ürün kategorisindeki ürünler istisnai ürünlerdir. Hiçbir koşulda ürün iadesi kabul edilmez. 
 
Ürün iadesi veya değişimi için, iade talebi, gerekçesi ile birlikte müşteri hizmetlerine mail ile ([email protected]) iletilmelidir. Ürünlerde, üretimden kaynaklı hata, hasar gibi durumlarda 
sorunun görselleri ile gerekçe bildirilmelidir. Taşıma esnasında oluşan kırılma, ezilme, akma gibi kargo şirketlerinden kaynaklı sorunlarda, hasarlı paket teslim alınmadan önce mutlaka ‘’Hasar Tutanağı’’ tutulması gerekmektedir. Taşıma kaynaklı hasarlarda hasar tutanağı tutulmayan iade, değişim talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir. 
Gerekçesinin kabulü halinde, şirketimiz tarafından tüketiciye yazılı olarak ürünün iade almaya uygun olduğu maili iletildikten sonra iade, değişim işlemi başlatılabilir.
 
İade, değişim süresi tüketiciye malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tüketici tarafından ödenerek kargoya verilmelidir. Şirketimizde alıcı ödemeli iade kargolar kesinlikle kabul edilmez. Kargo teslim alınmaz. 
 
14 günlük iade süresi içerisinde, ambalajı açılmış, koruma bandı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş veya herhangi bir nedenle zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 
İade gelen kargolar kayıt altında açılır. Üründe veya orijinal ambalajında açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Paket aynı şekilde alıcıya geri gönderilir.
İade halinde; satın alınmış ürünle birlikte, satın alma koşulu dahilinde kazanılmış indirimler, kampanyalar, kargo indirimleri, hediye ürün, tester ürün vb kazanılmış haklar da iade edilmelidir. İade edilemez hakların bedeli ve bunun dışında banka komisyonları, kargo bedelleri gibi masraflar toplam iade bedelinden düşerek tüketicinin hesabına yansıyacaktır. 
 
Orgamyra Kozmetik’e  ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.
 
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü bankanın kendi prosedürü ile yapılmaktadır.
 
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz.
 
 
Kozmetik ürünler, kokusuyla, doğallığıyla, rengiyle tamamen kişisel tercihlerdir. Açılmış, kullanılmış ve tercihinize, zevkinize hitap etmeyen ürünler tarafımızdan kesinlikle iade alınmaz. Doğal ya da endüstriyel kozmetik ürünlerde, her kullanıcı için alerjik reaksiyon riski bulunmaktadır. En basit iafedeyle, kişinin çime dahi alerjisi olabilir. İlk kez kullanacağınız ürünleri önce bileğinizde test ediniz. Alerjik reaksiyon durumlarında, şirketimizin politikası ve hassasiyetleri gereği 10 gün içinde oluşan reaksiyonu fotoğraflarıyla birlikte mail ile ([email protected]iletmeniz halinde size mutlaka yardımcı olacağız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR