Saf Yağlar Seti
Saf Yağlar Seti

Saf Yağlar Seti

Cildimiz için en değerli soğuk sıkım saf yağları içerir.

 

Satın aldığınız hediyenin hediye ettiğiniz kişinin adresine iletilmesini istiyorsanız; Teslimat adresine arkadaşınızın adresini ekleyip, not kısmına hediye içine koymak istediğiniz notu yazabilirsiniz.

 

Set İçeriği;

Rosece Saf Shea Yağı

250 ml

 

Rosece Saf Hindistan Cevizi Yağı

250 ml

 

Rosece Saf Argan Yağı / Ozonlanmış

30 ml

Saf Shea Yağı

Sadece Organik tarımla elde edilmiş saf Shea Yağı ile üretilmiştir.

İçindekiler:  (Organik Shea Yağı) Butyrospermum Parkii Butter*

*Organic Certified

Shea Fıstık Ağacı, Mangifolia üzerinde yetişen meyvenin çekirdeğinden çıkarılır. Nemlendirici özelliği yüksek bir yağdır. Shea Yağı Afrika’da romatizma, kas ağrıları, yanıklar ve hafif yaraları iyileştiren geleneksel bir merhem olarak kullanılır. Shea Yağı cildi yumuşatır ve besler, antioksidan ve hücre yenileyici özellikleri olduğuna inanılır. Özellikle güneş veya rüzgâr etkisiyle zarar görmüş deriyi yenilemede yardımcıdır.

 

Saf Hindistan Cevizi Yağı

Sadece soğuk pres saf Hindistan Cevizi Yağı içerir. Sabit Yağdır.

%100 saftır.

İçindekiler: Cocos Nucifera Oil

Ağırlıklı olarak Orta Zincirli Yağ Asitleri veya Trigliserid içerir. Bu maddeler aynı zamanda cildin nem içeriğini korur ve cildi pürüzsüz yapar. Hindistan cevizi yağında bulunan Kaprik Asit Laurik Asit ve Kaprilik gibi üç yağlı asitler güçlü temizleyici özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı için doğal bir deodorant denilebilir. İçerisinde bulunan laurik asitler, kötü kokuların oluşumuna engel olur. E vitamini açısından zengindir. Antiksidan özelliği vardır, cildin çatlamasını engeller, yaşlanma ve cildi kırışmaya karşı korur, yıpranmış cildi onarır.

 

Saf Argan Yağı / Ozonlanmış

Sadece Aktif Oksijen ile ozonlanmış Organik sertifikalı Argan Yağı ile üretilmiştir.

Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

İçerikler: Argania Spinosa Kernel Oil*

*Organic Certified & Ozonated

ARGAN YAĞI – Argania Spinosa Kernel Oil : Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle Kuzey Afrika ülkelerinde saç ve cilt bakımı için kullanılan doğal bir yağdır. E vitamini, doymamış yağ asitleri ve antioksidanlar bakımından zengindir. Argan yağındaki aktif bileşenlerden triterpenoitlerin cildi koruma potansiyeli yüksektir. İçerdiği bileşenler sayesinde cildi güneşten korur, dezenfektan özelliğe sahiptir. Cildi derinlemesine nemlendirerek elastikiyeti arttırır.