Uçucu Temel Yağlar Seti
Uçucu Temel Yağlar Seti
Uçucu Temel Yağlar Seti

Uçucu Temel Yağlar Seti

Fiyat : ₺485,00(KDV Dahil)

Cilt bakımınızda veya buhurdanlıkta kullanabileceğiniz, dilerseniz kendinize özel koku karışımları ile kendi özel parfümünüzü tasarlayabileceğiniz temel uçucu yağlardan oluşur. 

KOKU TAŞI Hediyelidir.

Lavanta Uçucu Yağı 20 ml

Çay Ağacı Uçucu Yağı 20 ml

Portakal Uçucu Yağı 20 ml

Nane Uçucu Yağı 20 ml

Limon Uçucu Yağı 20 ml

Biberiye Uçucu Yağı 20 ml

 

 

 

Lavanta Uçucu Yağı: Lavanta çiçeklerinden distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf lavanta uçucu yağı içerir.

Ingredients: Lavandula Angustifolia Oil

Çay Ağacı Uçucu Yağı: Çay Ağacı bitkisinin yapraklarından distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf çay ağacı yağı içerir.

Ingredients: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil

Portakal Uçucu Yağı: Portakal Kabuğundan soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf portakal uçucu yağı içerir.

Ingredients: Citrus sinensis peel oil 

Nane Uçucu Yağı: Nane Uçucu Yağı: Tıbbi Nane bitkisinin yapraklarından distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Nane uçucu yağı içerir.

Ingredients: Mentha Piperita Oil

Limon Uçucu Yağı: Limon Kabuğundan soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Limon uçucu yağı içerir.

Ingredients: Citrus Limon Peel Oil 

Biberiye Uçucu Yağı: Biberiye bitkisinin yapraklarından distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf Biberiye uçucu yağı içerir.

Ingredients: Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

 

Uygulama Notları: Cilt bakımında sabit yağlar içerisine toplamda %2 uçucu yağlardan eklenip karıştırılarak kullanılabilir. Çocuklarda kullanım için uçucu yağ oranını yarıya düşürünüz. Güneşe çıkmadan önce uygulamayınız. Buhurdanlıkta kullanımında suyun içerisine bir kaç damla damlatılarak kullanılır.

 

ESANSİYEL (UÇUCU) YAĞLAR;

Milattan önce 3000 yılından beri bilinen, tıpta, alternatif tedavide ve kozmetikte kullanılan, bitkilerden buhar distilasyonu ve press yöntemi ile elde edilen esansiyel yağlardır. Bitkilerin çiçek, meyve, kabuk, yaprak, kök, reçine ve odun kısımlarından elde edilebilir. Bitkinin kendinden 100 kat daha güçlü etkilere sahiptir. Bir damlası bile hormonları uyaracak kadar kuvvetlidir. Literatürler ışığında, bir uzmana danışarak oranlarda  kullanılmalıdır. Esansiyel yağlar gözle temas ettirilmemelidir. Hamile ve bebeklerde dikkatli kullanılmalıdır.